Techstars Global Online Startup Weekend Unite to Fight Covid-19 | Türkiye 0…

/Techstars Global Online Startup Weekend Unite to Fight Covid-19 | Türkiye 0…
Loading Events
This event has passed.

Dünyanın her yerinden bilim insanları geliştiriciler, inovasyon öncüleri ve mucitlerle bir araya gelerek, ülkesindeki Covid-19 savaşına katkıda bulunmak isteyen herkesi ilk kez düzenlenecek Online Startup Weekend’e katılmaya bekliyoruz!

Teknogirişimler (Startuplar) için 3 günlük, yoğun bir girişimcilik kampı ve yarışması olan Startup Weekend, bu defa bütün dünyanın ortak sorunu olan Covid-19 Pandemisini masaya yatırıyor. Zamanın koşullarına uygun olarak, tamamen çevrimiçi kanallarda gerçekleşecek etkinlikte, hep birlikte online olarak ekip kurma, iş fikri üzerinde çalışma, mentorlerle görüşme ve online olarak jüri karşısına çıkmayı da deneyimleyeceğiz.

Covid-19’a karşı yerel ve global çözümler üretmeyi hedefleyen bu etkinlikte, sınırlar ortadan kalkıyor ve dünyanın her yerinden binlerce girişimci ve girişimci adayının katılması bekleniyor. Farklı ülkelerden ekiplerin bir arada yaşayacağı bu heyecanlı yarışmada dereceye giren ilk 20 ekip, Techstars Innovation Bootcamp’e katılmaya hak kazanacak. Bu özel programa katılan ekipler, iş fikirlerini geliştirip gerçekleştirebilmeleri için gerekli eğitimlere katılıp, mentorlük alabilecek, geliştirdikleri çözümün üzerinde yoğunlaşarak çalışabilecekler.

Techstars Global Online Startup Weekend, Nisan ayı boyunca her haftasonu onlarca farklı ülkede düzenleniyor. Türkiye bacağı ise 24-26 Nisan haftasonunda Stage-Co organizasyonu ve Uni4Society işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Techstars Online Global Startup Weekend COVID-19 içeriği.

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve pek çok startup’ın tohumlarının atıldığı Girişimcilik Yarışması Startup Weekend bu kez farklı ülkelerin bir arada yarıştığı ve tamamen online platformlarda gerçekleşen bir etkinlik olacak. Katılacak girişimlerin iş fikri ve çözüm önerisinin tamamen Covid-19 ile ilgili olarak yerelde (kendi ülkesinde) veya dünya genelinde yaşanan bir sorunu çözmeye odaklı olması bekleniyor.

Her zamanki gibi 54 saat sürecek bu maratonda, ekiplerin bu salgın için ürettikleri çözüme ait bir prototip de geliştirmeleri bekleniyor.

Şu anda 60’dan fazla ülkenin katılmak için başvuruda bulunduğu etkinliğin resmi websitesi: https://covid.startupweekend.org/

Katılım.

Dileyen tüm girişimciler, teker teker ya da ekip olarak başvuruda bulunabilirler. Ekibi eksik olan projeler için kullanılacak özel bir platform üzerinden ekip arkadaşı bulmak da mümkün olacaktır.

Katılım ücretli mi? Etkinliğe katılmak tamamen ücretsizdir. Dileyen katılımcılar bağışta bulunabilirler. Toplanan bağışlar, Techstars tarafından Covid-19 ile savaşan bir hayır kurumuna bağışlanacaktır.

Türkiye’den katılmak için tıklayınız.

Etkinlik dili: İngilizce. Ekip arkadaşlarınız ile istediğiniz dilde konuşabilirsiniz ancak sunumların İngilizce yapılması gereklidir. Etkinlik duyuruları da genel olarak İngilizce olacaktır.

Program.

İş fikirlerinin etkinlik başlamadan 48 saat önce (Türkiye için 22 Nisan Çarşamba) katılımcılara verilecek alana girilmesi bekleniyor. İş fikirleri arasından seçilenler 23 Nisan günü bildirilecek ve 24 Nisan günü yarışma başlayacak.

Program:

24 Nisan Cuma, ekiplerin oluşturulması, Startup Weekend açılışı (webinar)

Business Model atölye çalışması

25 Nisan Cumartesi: Mentorlerle görüşme ve atölye çalışması

26 Nisan Pazar: Öğlen 13:00’de tüm ekiplerin jüri sunumlarını video olarak belirtilecek platforma yüklemesi gereklidir. Jüri değerlendirmesi öğleden sonra başlayacak ve aynı gün sonuçlanacaktır.

Üzerinde çalışmaya değecek örnek problemler.

Covid-19 salgınından tüm dünya zarar görürken, ortaklaşa yaşadığımız problemleri The World Health Organization (WHO) ana başlıkları ile özetledi. Bu problemlerin önemli bir kısmına teknolojik çözümler üretilebileceğine inanıyoruz, bunlarla sınırlı kalmadan bölgenizde yaşanan bir problem üzerinde de çalışabilirsiniz. Unutmayın, önemli olan geliştirdiğiniz çözümün ne kadar büyük bir etki yarattığı!

  • Sağlık: Önleyici/hijyen sağlamaya, alışkanlık geliştirmeye dönük çözümler, sahada görev yapan sağlık personelini destekleyici, taama, takip, bulaş önleyici stratejiler, teşhis ve tedaviye dönük yenilikler

  • Özel gruplar: Örneğin yaşlı nüfusun gıda alışverişi ve iletişim ihtiyacı, işini veya gelirini kaybeden gruptaki insanlara dönük destekleyici hizmetler.

  • İş yerleri: Esnaf ve girişimcilerin faaliyetlerine pandemi sonrasında devam edebilmeleri için destekleyici, iş birliği sağlayıcı ve iş modellerini online platformlara taşıyıcı çözümler.

  • Toplum: Arkadaşlık, aile, komşuluk bağlarını geliştirici, sosyal izolasyonun kayıplarını telafi etmeye dönük, veya kamu hizmetlerinin dijitalleşmesine katkı sağlayıcı hizmetler.

  • Eğitim: Öğrenciler, öğretmenler ve eğitim kurumları için alternatif eğitim araçları

  • Eğlence: Yetenekli insanları ve izleyicileri kaybetmemek için mevcut eğlence mecralarını farklı şekilde de olsa sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşatmaya dönük fikirler

Diğer: Paylaşılan fikirler sadece öneridir, siz daha yaratıcı çözümler geliştirebilirsiniz!

About Techstars Global Online Startup Weekend Unite to Fight Covid-19

This series of online Techstars Startup Weekends are run at a country level, focused on developing solutions that directly tackle COVID-19-related challenges. They are 54-hour online events designed to provide superior experiential education for technical and non-technical entrepreneurs – you’ll connect with amazing mentors, industry experts, founders, and partners who are ready to help you get started.

Each country will bring together hundreds or even thousands of participants that will work on prototypes for three days. This event is not only about bringing together developers who can work on software-based solutions for the crisis. It’s an opportunity for everyone interested in the topic to inspire and be inspired and to work together on developing inclusive solutions. Here is the website for more details https://covid.startupweekend.org/

Tickets to register your place for the event are completely free.

**Please note: Have an idea for a pitch? Before the event starts, you’ll have an opportunity to submit your idea using this form. The deadline for submitting ideas is on Wednesday at 11:59pm (in your local timezone). After all the ideas have been submitted, the mentors will review all submissions to choose the best ideas. On Thursday, the best ideas will then be published for all participants to see, giving participants 24 hours to form teams.

Attendee FAQ

Refund Policy: Attendees can receive refunds up to 1 day before your event start date.

Terms of Participation Agreement: It is our job to provide you with an incredible networking and learning opportunity. Our intention is that you meet some amazing people that you might actually start a company with, build relationships with coaches, and learn from your peers. The event is intended to be a collaborative forum for sharing, learning, building, and having fun. As such, by registering as a participant, you acknowledge that any ideas shared by you or anyone else over the course of the event are contributions to the overall experience and community. If you as a participant are worried about someone stealing your ideas, please reconsider your participation in the event itself or simply refrain from sharing specifics about your idea.

As a member of your startup community, you agree to be inclusive of any and all people and their ideas. You agree to act professionally, treat everyone with respect, and treat the event facilities with proper care. You agree that you are responsible for any accidents or damages that you cause. You also agree to not hold Techstars Startup Weekend, your local volunteer team, or any of the event supporters liable for any loss, damage, injury, or any other unforeseeable incident.

By Participating at the event, you grant Techstars Startup Weekend permission to capture photo/video of the event. For the Online TSW Covid19 edition, you also grant Techstars Startup Weekend permission to add you to discordapp.com in order that you can participate with your event organising team and participants. You can find the exact legal terms on our FAQ Page but to summarize, we want to share your success with the world.

By purchasing a ticket to a Techstars Startup Weekend event, you are agreeing to our Terms of Use and Privacy Policy. If you have questions please reach out to privacy@techstars.com.

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.