Seed to Fork – Food Accelerator Program

//Seed to Fork – Food Accelerator Program
Loading Events
This event has passed.

Gıda ve Tarım Girişimleri Hızlandırma Programı

Stage-Co Masters ve The Kitchen Project, başlangıç aşamasında olup sıkı bir program izleyebilecek azimli girişimcilere 2 haftalık yoğun bir Gıda Girişimciliği Programı hazırladı. 2 haftalık bu program ile kurmaya niyetlendiğiniz ya da belki ilk adımlarını attığınız gıda girişiminizi geliştirme, yeşertme ve somut adımlar atma şansı bulacaksınız.

Başvuru ve ön kayıt için linkteki formu doldurabilirsiniz

 

Yaz döneminde hayallerine yönelik bir adım atmak isteyen girişimcileri ve girişimci adaylarını beklediğimiz bu yoğun programda, hem bir girişimin uluslararası standartlarda başarılı olmak için nasıl kurgulanması, nasıl bir ekip ve iş modeli ile büyümesi gerektiğini görecek, hem de gastronomi ve gıda inovasyonu konusunda fark yaratmanızı sağlayacak network, mentor ve mutfak kullanım imkanına kavuşacaksınız. Türkiye’nin en kaliteli restoranları ve değerli beyinlerinin bulunduğu, zeytin ve üzümün yuvası Urla’da, değerli konuşmacı ve mentorler ile birinci ağızdan girişimcilik bilgi ve deneyimlerini dinleyip, fikir alışverişinde bulunabilecek, ufkunuzu açacak, network’ünüzü genişleteceksiniz.

 

Bu program kimler için?: Kafe, restoranın yanı sıra gıda sektöründe bir işyeri açmak isteyenler ile tarım, sürdürülebilirlik, gıda zinciri, mutfak ve servis konusunda yeni iş fikirleri olan, işlerini geliştirmek ve daha profesyonel ilerlemek isteyen kişiler programdan yararlanabilir. Ayrıca, gıda, tarım ve sürdürülebilirlik ekseninde dijital projeler, startup fikirleri veya girişimleri olan herkes de bu programa katılabilirler.

Program: Temmuz ayı boyunca 2 ayrı program, her biri 2 hafta olarak, 2 ayrı dönemde gerçekleşecektir. 2. Dönem tarihleri: 22 Temmuz Pazartesi – Bitiş: 2 Ağustos Cuma

 

  1. Dönem : 01 Temmuz Pazartesi – 12 Temmuz Cuma, haftaiçi her gün 10:00 – 17:00

İçerik : Sabahları atölye çalışmaları, öğleden sonra çalışma, araştırma ve mentorluk Yaratıcı Sabahları atölye çalışmaları, öğleden sonra çalışma, araştırma ve mentorluk

  • 01 Temmuz: Yaratıcılık, Inovasyon ve Tasarım Odaklı Düşünme (Stage-Co @Urla Coworking)
  • 02 Temmuz: Yalın Girişim ve İş Modeli Kanvası (Stage-Co @Urla Coworking)
  • 03 Temmuz: İş Modeli Atölyesi (Stage-Co @Urla Coworking)
  • 04-05 Temmuz : (The Kitchen Project, Alsancak)

Girişimci Düşünce Biçiminin Temelleri

Gıda Girişimciliği ve Tarımda Girişimcilik Modelleri

Gıda Hijyeni ve Sanitasyon

Atölye: Lezzet Tasarımı

  • 08 Temmuz: Marka Olmak ve Temel Pazarlama (Stage-Co @Urla Coworking)
  • 09 Temmuz: Sunum Becerileri: Yatırımcı ve müşterilere nasıl sunum yapılır? (Stage-Co @Urla Coworking)
  • 10 Temmuz- 11 Temmuz: The Kitchen Project, Alsancak

Yeni Ürün Tasarımı

Gıda İşletmelerine Yönelik Kurumsal İletişim Kimliği Oluşturma

Yenilikçi Gıda İşletmelerine yönelik Güncel Mimari Yaklaşımlar

Girişimcilikte Destek ve Teşvikler

Atölye: Lezzet Tasarımı

12 Temmuz: Demo ve Networking günü (The Kitchen Project) Yatırımcılara, iş ortaklarına, bir dinleyici gruba ve basına iş sunumunu kapsar. Bugün, aynı zamanda girişimciler/startuplar için iş fikirlerini sundukları ve geri bildirim aldıkları bir “İş ya da Yatırımcı Ortağınla Tanış” etkinliğidir

 

Mentorluk: Her takım için 3 ana başlıkta mentorluk sağlanacaktır: Ürün Geliştirme, Pazar Geliştirme ve Teknolojik Bilgi. Özellikle iş başı atölyeleri, ihtiyaç doğrultusunda belirlenen mentorlerce Stage-Co Masters ve The Kitchen Project takibinde verilecektir.

Programı takip eden girişimcilere Katılım Sertifikası verilecektir. Programdan sonra, girişimcilere istekleri doğrultusunda bilgi ve network akışı devam edecektir. Dileyen girişimciler, Temmuz ayı 2. yarıda açılacak 2. Program’a indirimli olarak devam edebilirler.

 

Program ücreti 1 kişi için 2000 TL + KDV’dir. 2 dönem kayıt olmak isteyenler içinse 2 dönem toplam fiyatı 3500 TL + KDV’dir.

 

Tohumdan Çatala Girişim Hızlandırma Programı’na kayıt olmak ve daha detaylı bilgi almak için bizimle temasa geçebilirsiniz. contact@stage-co.com

 

Başvuru ve ön kayıt için lütfen öncelikle linkteki formu doldurunuz

 

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.