Çocuklar kodlama ile tanışıyor! CoderDojo @ Urla Coworking

//Çocuklar kodlama ile tanışıyor! CoderDojo @ Urla Coworking
Loading Events
This event has passed.

CoderDojo Türkiye, teknolojiye, öğrenmeye meraklı çocuklar ve gençlere bilgisayar kodu yazmayı, basit programlar yapmayı, yaşlarına uygun ve eğlenceli şekilde öğreten bir sosyal harekettir. Ücretsiz Coderdojo atölyeleri, gönüllüler sayesinde gerçekleştirilir ve kayıdı onaylanan tüm çocuklara açıktır. Urla Coworking’de gerçekleşecek CoderDojo atölyelerini bir kulüp çalışması olarak düşünebilirsiniz. Çocuklar ve gençler algoritma, kodlamanın temelleri gibi yeni konseptlerle tanışırken, her biri kendi projesi üzerinde çalışabilecek, kendi oyunlarını tasarlayacak ve evinde de çalışmaya devam edebilecektir.
– CoderDojo, gönüllü mentorler sayesinde devam eden, ücretsiz ve iyi niyet mekanizması ile işleyen bir atölye buluşmasıdır.
– Mentör sayımız kısıtlı olduğundan en fazla 10 katılımcı kabul edebiliyoruz.

– 8-15 yaş arasındaki çocukların ücretsiz olarak bilgisayar programlamayı öğrenmesine destek olmayı amaçlayan CoderDojo atölye çalışmalarına gelecek küçüklerin (ninjalar) yanlarında (çalıştığına emin olduğunuz) laptop bilgisayarlarını ve şarj kablolarını getirmeleri gerekiyor.

-CoderDojo ücretsiz bir gönüllü etkinliğidir, bütün çocuklara aynı fırsatı tanımak için, ninjalarımızın en fazla 3 ay katılmaları mümkündür.
-12 yaşından küçük ninjaların yanlarında bir büyük ile gelmeleri gereklidir. Ancak atölye sırasında velilerin dışarıda beklemesini rica ediyoruz.
-Eğer CoderDojo Urla’ya destek vermek isterseniz, bizimle temasa geçebilirsiniz: hello@stagecoworking.com

Gelmeden önce;
– Laptop’unuzun çalışır ve internete bağlanır durumda olduğundan emin olunuz.
– www.scratch.mit.edu websitesinde çocuğunuz için bir hesap açınız.
– Geleceğiniz her etkinlik için mutlaka kayıt olunuz, gelemeyecekseniz mutlaka haber veriniz.

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.