Startuplar için Mentörlüğe Giriş

/Startuplar için Mentörlüğe Giriş
Loading Events
This event has passed.

Startuplar için Mentörlüğe Giriş

Bana ne zaman gelecek vadeden bir iş insanını neyin başarıya taşıyacağını sorduklarında, aklıma hemen mentörlük gelir. – Richard Branson, Virgin.

Mentörler Startup ve girişimcilik ekosisteminin en önemli parçalarından biri olmakla beraber genellikle ilk sırada akla gelmezler. Mentörlük eğitimi hem çok sayıda başarılı startup kurulması hem de büyük kurumlardaki kurum içi girişimciliğin gelişimi için son derece önemlidir. Türkiye’de tecrübeli, konusuna ve ekosisteme hakim mentörler, hem yatırımcılar hem de startuplar tarafından giderek daha çok talep görmektedir.

Yatırımcılar tarafından verilen mentörlük desteğinin yeterli olduğu yaygın bir düşüncedir ancak yatırımcılık ve mentörlük birbirinden ayırt edilmesi gereken kavramlardır. Mentörlerin tecrübe ve networkten daha fazlasına sahip olması gerektiği düşüncesi doğrultusunda hazırlanmış bu atölyede; iyi bir mentörün sahip olması gereken özellikleri beraber tartışabilir, dünyada mentörlüğün nasıl yapıldığını başarılı örneklerle görebilirsiniz. Startup ekosistemine göz atarken, ölçülebilir sonuçlarla başarılı bir mentör ve mentee olmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Bu atölye Patrick Bosteels tarafından İngilizce olarak gerçekleştirilecektir.

Upcoming Events

 1. Lean Startup Atölyesi

  January 17 @ 7:00 pm - 9:00 pm
 2. Start Me Up Girişimciliğe Giriş Atölyesi

  January 19 @ 10:00 am - 4:00 pm
 3. Kurumsaldan Sonra Hayat Var Mı?

  January 31 @ 7:00 pm - 10:00 pm
 4. İş Fikriniz için Tasarım Odaklı Düşünme

  February 1 @ 10:00 am - 12:00 pm