Startup Weekend Anabilim Koleji

//Startup Weekend Anabilim Koleji
Loading Events
This event has passed.

Startup Weekend Nedir?

Anabilim Öğrenci Birliği’nin koordinatörlüğünde düzenlenecek olan, dünyanın önde gelen girişimcilik yarışması Startup Weekend’de katılımcılar, üç gün boyunca, oluşturdukları takımlarıyla birlikte, içlerindeki girişimciyi ortaya çıkararak fikirlerini hayata geçirecekler.

Girişimcilikteki fırsatları görmek ve bu konuda hızlandırılmış bir simülasyonla iş fikrinin temellerini atmak isteyen herkese açık olan etkinlikte katılımcılar, iş modeli yaratma, etkili sunum hazırlama, tasarım, yazılım gibi konularda uzmanlardan birebir mentorluk alacak ve bu eğitimlerle fikirlerini gerçeğe dönüştürme imkânı bulacak.

Diğer girişimci adaylarıyla eğlenceli bir ortamda tanışma fırsatı da yakalayacak olan katılımcılar, Startup Weekend’in ilk gününde, fikirlerini sunacak. Ardından, seçilecek maksimum 10 fikir için, beşer kişilik takımlar oluşturulacak. Sonraki 2 gün boyunca takımlar, mentorların destekleriyle çalışmalarını yürütecek.

Tüm girişimcilik yarışmaları gibi, “Startup Weekend”lerde de en büyük ödül, bu yoğunlaştırılmış program ile kazanılan bilgi, iş fikrini test etme ve ekip çalışması deneyiminin, gelecekte kurulacak girişimler için hazırladığı alt yapıdır.

Anabilim Eğitim Kurumları organizasyonu ile gerçekleşen bu yarışmada, Jüri önünde sunumlarını yapmalarının ardından kazanan birinci ekibe ödül verilecektir. Katılımcılara katılım sertifikalarının verilmesiyle sona erecek olan etkinliğin bitiminde katılımcılar, global çapta bir startup ailesinin de parçası haline gelmiş olacaktır.

A

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.