Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Güney Marmara 2 Şimdi Çanakkale’de!

/Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Güney Marmara 2 Şimdi Çanakkale’de!
Loading Events
This event has passed.

Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Güney Marmara 2 Şimdi Çanakkale’de!

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve pek çok startup’ın tohumlarının atıldığı Girişimcilik Yarışması Startup Weekend 12-13-14 Ekim tarihlerinde, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteğiyle gerçekleşiyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği 2. Startup Weekend etkinliği olarak; bölgedeki girişimciliğe duyulan ilgiyi arttırmayı, girişimcilerin iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konusunda bilgi edinmesini ve girişimcilik farkındalığını yaratmayı hedefliyor.

Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri, fikrinizi, ekip arkadaşınızı kapın gelin! Yarışmak için Hemen Başvurun!

Her hafta dünyanın farklı kentlerinde düzenlenmekte olan Startup Weekend organizasyonları, gençlerin ekipler kurarak, iş fikirlerini bu 3 günlük maratonda alacakları mentörlük ve eğitim desteğiyle geliştirdiği, jüriye sunum yaparak yarıştığı ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği girişimcilik yarışmasıdır.

ÖDÜLLER:

Tüm girişimcilik yarışmaları gibi, Startup Weekendlerde de en büyük ödül, bu yoğunlaştırılmış program ile kazanılan bilgi, iş fikrini test etme ve ekip çalışması deneyiminin, gelecekte kurulacak girişimler için hazırladığı alt yapıdır. Ancak Güney Marmara Kalkınma Ajansı organizasyonu ile gerçekleşen bu yarışmada, kazanan ekiplere para ödülü de verilecektir.

1.  Ekibe 3000 TL

2.  Ekibe 2000 TL

3.  Ekibe 1000 TL

Para ödülü, ödüle hak kazanan ilgililerin şahsi banka hesaplarına, GMKA tarafından aktarılacaktır.

Merak ettikleriniz:

Kimler Katılabilir?

18 yaşını doldurmuş, Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde okuyan her öğrenci başvurabilir.  Bölüm, Fakülte sınırlaması yoktur.

Başvuru

Etkinliğe başvuru için başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, kuralların kabul edilmesi gereklidir. Katılımı onaylanan kişilere email veya telefon yoluyla ulaşılacaktır. Başvuruların 10 Ekim 2018 gün sonuna dek tamamlanması gereklidir.

 

Başvurabilmek İçin Fikrim veya Grubum Olmalı mı?

Startup Weekend’e katılmak için ister fikrinizle tek başınıza isterseniz ekip arkadaşınızla başvurabilirsiniz. Tüm başvurular doldurulan form üzerinden değerlendirilecektir.  Oluşturulan ekipler minimum 3 kişi, maksimum 6 kişi olmalıdır. Önemli olan daha önceden gerçekleştirilmiş ya da geliştirme aşamasında olan bir fikirle yarışmamak.

Etkinlik Dili ve Sunumlar

Etkinlik dili İngilizce ve Türkçe olacaktır. Jüri sunumları Türkçe olarak, 3 dakika, soru cevap ise 2 dakika olacaktır.

Konaklama ve Ulaşım

Başvurular arasından seçilen katılımcıların,  12-13 Ekim geceleri etkinliğin gerçekleşeceği Dardanos Yerleşkesi Uygulama Oteli’ndeki konaklamaları ve oteldeki 3 öğün yemekleri GMKA tarafından karşılanacaktır.

Dileyen katılımcılar otel dışında kendi seçtikleri yerde veya evlerinde kalabilirler. Ancak etkinlik programına tam olarak katılım gereklidir, çalışma saatlerinde Dardanos Yerleşkesi Uygulama Oteli’nde bulunmayan ekipler diskalifiye olurlar.

Aşağıda belirtilen noktalardan ücretsiz servisler kaldırılacaktır. (Servis saatleri daha sonra bu sayfada ilan edilecektir.)

12 Ekim Cuma

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi Ana Giriş Kapısı Önü

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi  Merkez Yerleşkesi Ana Girişi Kapısı Önü

Balıkesir Güney Marmara Kalkınma Ajansı Önü

14 Ekim Pazar

Dardanos Yerleşkesi Uygulama Oteli (Servisler Balıkesir, Bandırma ve Çanakkale’ye, servis hareket noktalarına gidecektir.)

PROGRAM

Program daha sonra bu sayfada ilan edilecektir.

12 Ekim Cuma

17.30 Kapı açılır, networking zamanı

18.00 Akşam yemeği

19.00 Stage-Co açılış konuşması

19.05 Güney Marmara Kalkınma Ajansı konuşması

19.30 Isınma: Half Baked

21.00 İş fikri sunumları ve oylama

21.15 Ekip oluşturması ve fikir paylaşımı

22.00 Lean Startup/ Yalın Girişim Eğitimi ( Patrick Bosteels )

22.30 Çalışmaya başla!

13 Ekim Cumartesi

09.00 Kahvaltı

09.30 Ekipler çalışmaya devam eder.

12.30 Öğle yemeği

13.00 Mentörler için eğitim, ekipler çalışmaya devam ederler.

14.00 Mentörler ekipler ile buluşup, projelerine yardımcı olmaya başlar. (Bütün ekiplere mentör desteği almaları tavsiye edilir.)

19.15 Akşam yemeği

20.00 Jüri sunumu için eğitim

14 Ekim Pazar

09.00 Kahvaltı

10.00 Mentörlerle veya ekip halinde çalışmaya devam

11.00 Sunum hazırlıkları için Stage-Co ile çalışma

12.30 Öğle yemeği

16.00 Ekipler projelerini jüriye sunmaya başlarlar.

17:30 Ödül töreni ve kapanış

18.00 Akşam yemeği

19:00 Servis hareket saati

KURALLAR

 1. Startup Weekend boyunca yarışma sadece takımlar düzeyinde olacaktır. Her katılımcı etkinlikte görev almak için sadece tek bir başvuru yapabilir ve sadece bir takımda yer alabilir. Takımlar en az 3, en fazla 6 katılımcıdan oluşabilir. Aynı takımdan tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt yaptırması gereklidir.
 2. Katılımcılar, kendileriyle ilgili tam ve doğru bilgi vermekle yükümlüdürler. Yanlış veya eksik katılımcı kayıt bilgileri, organizasyon ekibi tarafından başvuru iptali ve kazanılacak ödülün iptaline sebep olabilir. Startup Weekend’e katılabilmek için organizasyon ekibi tarafından başvurunun ön eleme sonra onaylanması ve kabul edilmesi gerekir.
 3. Etkinlik için son başvuru tarihi 10 Ekim 2018’dir.
 4. Etkinliğin tam süresi boyunca Wi-Fi bağlantısı sağlanacaktır. Katılımcılar, kendi ekipmanlarını(özellikle bilgisayar, uzatma kablo, çoklu güç çıkışı vs.) ve geliştirme araçlarını getireceklerdir. Katılımcılar etkinlik sırasında kendi ekipmanlarından sorumlu olacaklardır.
 5. Katılımcılar, yarıştıkları projenin; özgün, münhasıran kendisi tarafından ve Startup Weekend etkinliği sırasında yaratıldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Takımlar, projelerin telif hakkı ve fikri mülkiyet haklarına sahiptirler.
 6. Etkinlik süresince, etkinlik mekanı içinde ekiplerin birbiriyle ve çevreyle saygılı çalışması, toplu yaşam içinde gerekli disiplin kurallarına uyması esastır. Herhangi bir şekilde bu kurallara uymayan ve disiplini bozan katılımcılar diskalifiye edilecektir.
 7. Katılımcılar, jüri üyelerinin her birinin bağımsız olduğu ve kararlarının etkilenemeyeceği konusunda bilgilendirilmiş ve bu konuyu açıkça kabul etmişlerdir. Katılımcılar, jürinin oluşumuna, karar sürecine veya jüri tarafından alınan karara itiraz etmeyeceklerini etkinliğe katılmaları aracılığıyla açıkça kabul ederler.
 8. Her bir katılımcı,  Startup Weekend’de yer almak amacıyla web sitesi üzerinden gerekli kişisel verilerini ( ad, soyad, cep telefonu numarası, özgeçmiş, e-posta adresi vs.) sağlamayı 6698 sayılı kanun kapsamında açıkça kabul eder ve onaylar. Startup Weekend’e katılan katılımcılara ilişkin kişisel veriler organizasyon tarafından etkinlik sonrasında gerekli görülen süreye kadar muhafaza edilecektir.
 9. Her bir katılımcı, organizasyonun; adını, soyadını, projesinin tanımını, ticari reklam ve yurtiçi ve yurtdışı basın toplanışı ve diğer kamuoyu iletişimleri amacıyla organizasyona ait web sitesi  dahil ancak sınırlı olmaksızın kullanılmasına müsaade eder ve organizasyona bu konuda yetki verir. Bu yetkiye etkinlik sırasında alınan fotoğraf, video ve/veya ses kayıtlarının, her türlü ortamda, formatta ve her türlü yöntemle üretilmesi, kopyalaması ve dağıtması da dahildir.
 10. Katılımcılar, projelerinin parçası olarak, açık kaynak lisansları veya benzerleri çerçevesinde içerikleri kullanırlarsa bu kullanım ve lisanslara uyma konusundaki sorumluluk kendilerine aittir. Her bir katılımcı, yukarıda belirtilen garantilerin yanlışlığından ve/veya ihlalinden tek başına sorumlu olmayı kabul eder.
 11. Startup Weekend etik ve adil bir etkinliktir. Katılımcılar, bu ilkeye saygı göstermeyi taahhüt eder ve diğer takımların çalışmalarını engelleyecek herhangi bir faaliyetin yasak olduğunu açıkça kabul ederler. Organizasyon, bu ilkelere uymayan ekibi veya katılımcıyı etkinlikten diskalifiye edebilir. Organizasyon etkinlik süresince hile yapan, rahatsızlık veren veya bu faaliyetlerde bulunma girişiminde bulunan bir katılımcı ve/veya bir ekibe karşı işlem yapma hakkını saklı tutar.
 12. Startup Weekend Güney Marmara’ya; kayıt, katılım ve iştirak, katılımcılar tarafından kuralların kayıtsız şartsız tam kabulünü ifade eder. Kurallar ve koşullar web sitesi üzerinden etkinliğin sonuna kadar (14 Ekim 2018) yayınlanacaktır.

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.