Design Thinking – Workshop

/, Urla Event/Design Thinking – Workshop
Loading Events
This event has passed.

How would you define the road to success for a product, service or business idea? 

We all are in love with our ideas. Ideas are great but are the consumers going to like your product and pay for it? The shortest way to the right idea for an excellent product is Design Thinking. Start from the customer’s need or desire, define and ideate. Understanding your user’s needs or problems will create solutions, feasible and viable, so you can move on to building your Lean Startup.
Join us in this workshop to put your ideas to test, exercise and build user-centric products and services, and move on to the next level: your own product or service on the market!

The workshop will be held in English, by Patrick Bosteels

This is a Stage-Co Masters workshop

www.stagecoworking.com

Urla Coworking hakkında: Urla’nın merkezindeki Urla Coworking alanında, paylaşımlı ve sanal ofis hizmetleri sunarken, Stage-Co tarafından düzenlenen günlük veya dönemsel girişimcilik atöyeleri, startup, yatırımcı, mentor buluşmaları ve yerel ve uluslararası paydaşlarla düzenleyeceğimiz etkinlikler için de bir yuva tasarlıyoruz.

Dilerseniz işletmeniz için adres hizmeti alabileceğiniz Urla Coworking’i aynı zamanda paylaşımlı ofis, toplantı ve workshop alanı olarak da kiralayabilirsiniz. Instagram ve facebook platformlarında Urla Coworking hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.