CoderDojo Türkiye

CoderDojo Türkiye2018-12-05T13:11:24+00:00

CoderDojo Türkiye çocuklar 2014’ten bu yana ücretsiz olarak kodlama öğreniyor!

Türkiye’de 2014 yılı başından bu yana Stage-Co’nun sosyal sorumluluk projesi olarak devam eden CoderDojo Türkiye, 6-17 yaş arası meraklı çocuklar ve gençlere bilgisayar kodu yazmayı, basit programlar yapmayı, yaşlarına uygun ve eğlenceli şekilde öğreten bir sosyal harekettir. Geleceğin dilini geleceğin nesline öğretme misyonu taşıyan CoderDojo, 2011 yılında İrlanda kökenli bir sosyal girişim olarak başlayıp, bugün dünyanın birçok noktasına erişmiş bulunuyor. CoderDojo olarak, amatör ruhla, bilgisayar yazılımının ilk evrelerini çocuklara ve gençlere öğretmeyi hedefliyoruz. Gönüllü mentorlerimizin ve mekan sahiplerinin desteğiyle, her hafta ücretsiz kodlama atölyeleriyle ilerleyen bu hareket Türkiye çapında da hızla büyümeye devam ediyor!
CoderDojo Türkiye’yi kurucularından dinlemek için Youtube kanalımıza buyrun
not: Bu sayfamızdaki görselimizde, CoderDojo ile bilgisayar programlama ile tanışan Selin Alara Örnek, CoderDojo’nun uluslararası Demo Günü ve dünyanın bu konudaki en büyük etkinliği olan Coolest Projects’18 Dublin’de, Donanım (hardware) alanındaki birincilik ödülünü alırken görülmektedir. Selin gibi başarılı ve ufku açık gençlerin yolunu açmak için kurduğumuz CoderDojo Türkiye’ye siz de gönüllü veya sponsor olarak destek olabilirsiniz.

Ücretsiz atölye çalışmaları, her hafta gönüllü mentörlerimizin desteğiyle devam etmektedir. Gönüllü veya sponsor olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.