Türkiye’nin Geleceğinde Yazılım; Gençler ve Çocuklar Kodluyor!

/Türkiye’nin Geleceğinde Yazılım; Gençler ve Çocuklar Kodluyor!
Loading Events
This event has passed.

Türkiye’nin Geleceğinde Yazılım; Gençler ve Çocuklar Kodluyor!

“Türkiye’nin Geleceğinde Yazılım; Gençler ve Çocuklar Kodluyor!“ projesi CoderDojo Türkiye faaliyetlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla 16-21 Mayıs tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecektir. Proje Erasmus+ Gençlik Programı (KA3-Yapılandırılmış Diyalog) kapsamında Avrupa Komisyonu, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenmekte ve fonlanmaktadır.

Program Türkiye’nin tüm illerinden, 18-25 yaş arasında kodlama ve bilişim konularına ilgi duyan ve bu alanda gönüllü olarak kendi yerelinde çalışma yürütmek isteyen gençlerin başvurusuna açıktır. Proje Yeni Yetenek Kooperatifi koordinatörlüğünde ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığında uygulanacaktır.

5 gün boyunca çocuklar ve teknoloji, kodlama, robotik gibi konularda CoderDojo’ya bugüne dek destek vermiş gönüllülerin bilgi ve tecrübelerini paylaşacağı bir teknoloji ve yaratıcılık kampı olarak kurgulanan proje Gümüldür/İZMİR’de bulunan Gümüldür Resort Hotel’de konaklamalı olarak gerçekleşecektir. Katılımcıların yanlarında bilgisayar getirmelerinin faydalı olacağı kampta, her gün farklı konuşmacılar zihin açıcı, ilham verici ve teknik bilgi paylaşımı sağlayan bir içerikle hem birlikte öğrenmeyi, hem de öğrenilenleri toplumsal fayda sağlayarak, küçük çocuklara aktarımının yol haritasını çizmeyi hedeflemektedir. Etkinlik programı katılımcılarla ayrıca paylaşılacaktır.

NOT1: Proje süresince konaklama ve yemek masrafları karşılanacak olup, yol masrafı için ise max. bütçe kişi başı 93 TL’dir.

Sizde dünyanın her yerinde üyeleri olan bu dev aileye katılmak istiyorsanız hemen başvurun !

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.