Start Me Up Girişimciliğe Giriş Atölyesi

//Start Me Up Girişimciliğe Giriş Atölyesi
Loading Events
This event has passed.

Başarı hikayenizi birlikte yazmak için Start Me Up ile ilk adımı atmaya davetlisiniz!

Ne zamandır aklınızda bir iş fikriniz mi var ya da bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum, iyi bir fikir bulmak için ne yapmalıyım mı diyorsunuz? Yeni kararlar, yeni adımlar öncesinde, aklınızdaki iş fikirlerini ölçüp biçmek, belki başka ufuklara açılmak, biraz zihin egzersizi yapmak ve çalışır bir iş modeline dönüştürmek için ilk adımı atmak isterseniz, bu atölye tam size göre! İş fikrinizi masaya yatırmak ya da ilham almak için bize katılın.
Uzun yıllar başkaları için çalıştım artık kendi işimi yapmak istiyorum diyorsanız, bu atölyeden 2. kariyeriniz için ilham, fayda ve motivasyon edinerek çıkacağınıza ve sonraki adımlara hazırlanacağınıza eminiz.

Ekip çalışmalarıyla renklenecek ve eğer varsa kendi iş fikriniz üzerinde çalışacağınız, ilk adımları atacağınız Start Me Up atölye içeriği:
* İnovasyon nedir, yeni bir fikri nerelerde aramalıyız?
* Tasarım Odaklı Düşünme
* İş fikri nedir, nasıl aktarılır?
* Ideathon Canvas üzerinde çalışma
* Pitching eğitimi
* İş fikriniz masada!

3 eğitimci ile gerçekleşecek dinamik, yaratıcı ve interaktif bir workshop sonunda katılımcılar iş fikirleriyle ilgili bir sonraki adıma geçebilir, takip eden eğitimleri alabilir veya iş fikirlerini değiştirmeyi, geliştirmeyi tercih edebilirler.

Tarih: 19 Ocak 2019
Gün: Cumartesi
Saat: 10.00 – 16.00

Katılım bedeli
Üye:300 TL
Misafir:400 TL

Eğitmen: Neşen Yücel : BOUN Çeviribilim ’96
Kariyerine Yapı Kredi Bankası – Bireysel Bankacılıkta başlayan Neşen Yücel, Amerika’da West Georgia MBA derecesini aldıktan sonra Pamukbank ve 20011den 2012’ye dek Akbank’ta Kredi Kartları Pazarlama ve Pazarlama İletişim yöneticisi olarak devam etti. American Express, Axess, Wings gibi Türkiye’nin en büyük kredi kartı markalarının ürün yönetimi ve iletişim stratejisinin oluşturulması ve uygulanmasıyla geçen yılların sonunda, 2012 yılında kariyerine girişimci olarak devam etmek üzere, kendi şirketini kurdu. Minerva Pazarlama Tasarımı ve Danışmanlık ile başlayan girişimcilik yolculuğu, kısa sürede Stage-Co platformunun kurulması ile genişledi ve yerli ve yabancı startuplara danışmanlık, eğitim, ülkemizdeki inovasyon ve startup kültürünün gelişmesine dönük 150’den fazla etkinlik, eğitim ve konferans organizasyonu ile Türkiye’nin önde gelen startup community platformlarından biri haline geldi. Neşen Yücel 2013’te CoderDojo Türkiye’yi kurarak, ülkemizde çocuklara ücretsiz bilgisayar programlama öğreten ilk gönüllü topluluğunu bir araya getirdi ve bu alanda öncü oldu. 2 defa TEDx sahnesinde konuşan Neşen Yücel, bu etkinlikleri kurucularından olduğu Yeni Yetenek Kooperatifi çatısı altında topladı ve Digital Age dergisi tarafından, 2018’de Türkiye’de Dijitale yön veren 30 kadından biri seçildi. Aynı zamanda Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Derneği yönetim kurulunda olan Neşen Yücel Kurumsaldan Sonra Hayat Var mı ve Startup Ladies seri etkinliklerinin yanısıra, girişimcilik, tasarım odaklı düşünme, iş planı oluşturma gibi eğitimler vermeye ve Türkiye ve yurtdışında startuplarla çalışmaya devam etmektedir.

Eğitmen: Derya Dönmezler Atacan: BOUN Sosyoloji ’97
Üniversite mezuniyetinden sonra Toronto Ryerson Üniversitesinde Pazarlama eğitimi alan Derya Dönmezler Atacan, kariyer yolculuğuna sırasıyla Levpa A.Ş.’de Haribo, Chupa Chups gibi markaların ürün yöneticiliği ile başladı. Ardından Eti A.Ş.’de kek grubu, kaplamalı gofretler gibi kategorilerin ve Ferrero’da Kinder Sürpriz, Nutella gibi ürünlerin Ürün Müdürlüğünü yaptı. Atacan, 2004 yılında katıldığı Ülker ailesinde ise; şeker kategorisinde Marka Müdürlüğü, Alpella markasında pazarlama müdürü, çikolata iş birimi entegre iş planlama sistemi içerisinde İnovasyon Projeleri Koordinatörü, ardından Global Sinerji departmanında Proje Direktörü olarak görev aldı. Son olarak Saray Bisküvi’de Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenen Derya Atacan, kurumsal hayattan 2016 yılında ayrılarak deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak paylaşmaya devam etmektedir. İstanbul Genç Girişimciler Kuruluna (TOBB bünyesinde)bağlı olarak “Girişimciler Liselerde” projesinde çalışmaktadır. Stage-Co Masters eğitimcileri arasındadır. Özel eğitimlerin dışında, Bizbizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneğinde gönüllü eğitmen olarak çalışmakta, AKAGİM’de (Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi) İnovasyon eğitimleri düzenlemektedir.

Eğitmen: Ferda Tarakçıoğlu Erdem: BOUN Psikoloji, ’97
Ferda Tarakçıoğlu Erdem, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan hemen sonra, hayalini kurduğu iletişim ve pazarlama sektörüne, Initiative Media’da adımını attı. Ardından, Yorum Publicis’te ve Publicis’e bağlı Türkiye ofisi olan Starcom-Mediavest Group’ta, sırasıyla Müşteri İlişkileri Direktörü, MediaVest Genel Müdür Yardımcılığı, İş Geliştirme ve Stratejiden Sorumlu Yönetici olarak çalıştı. 2012’de global yapılanmanın bir parçası olarak, Türkiye’de global ajansa bağlı ilk Markalı İçerik Departmanı olan LiquidThread’i kurdu. 5 yıl global (Samsung, P&G) ve local markalar için, data ve içgörü çıkışlı marka hikayeleri yaratarak; iletişim ve inovasyon ödülleri kazandıran birçok başarılı projeyi hayat geçirdi.
20 sene boyunca iletişim ve pazarlama sektöründeki kurumlarda, farklı disiplinlerde yönetici olarak çalıştıktan sonra, 2017’de ajans kariyerine ara verip; girişimcilerin ve kurumların ihtiyaçları paralelinde ‘Strateji ve Eğitim Danışmanı’ olarak kariyerine devam etme kararı aldı. Stage-Co Masters ekibinde, mentor ve eğitimci olarak, yeni fikirleri ve girişimleri büyütmek üzere deneyimlerini paylaşıyor.

 

Bilet satın almak için lütfen tıklayınız.

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.