CoderDojo Istanbul Demo Günü

/CoderDojo Istanbul Demo Günü
Loading Events
This event has passed.

Coderdojo Türkiye 2015 Demo Günü!

Coderdojo Türkiye atölye çalışmaları ile 6-17 yaş arasındaki çocuk ve gençleri gönüllülerimizle birlikte bilgisayar programlamanın prensipleri ile tanıştırıyoruz. Şubat 2014’ten bu yana gönüllülerimizin ayırdıkları vakit ve sağladıkları mekanlar, organizasyona destek olan anneler, ablalar, abiler ile Türkiye’nin örnek bir gönüllü hareketini kurup geliştirdik. Çocukları ve gençleri her hafta pek çok noktada düzenlenen Coderdojo atölye buluşmaları ile kod yazma ve bilgisayarda kendi oyunlarını programlamaya davet ettik ve çok şey başardık!

Coderdojo İstanbul’a katılan küçükler ve gençlerle 9 Mayıs’ta bir araya gelmek istiyoruz, Coder gençleri Coderdojo sayesinde öğrendiklerini bizimle ve velileriyle paylaşmaya davet ediyoruz. İstanbul’da devam eden Coderdojolardaki ninjalarımız, velilerimiz ve çocukların bir arada olacağı bu güzel günde evsahibimiz Bilgi Üniversitesinde yer alan Sosyal Kuluçka olacak.

Nasıl?

Her çocuğun max 10 dakika içinde bize 1 ya da 2 projesini sunacağı bir program planlıyoruz. Bunun için proje sunacak küçüklerin ve gençlerin laptop bilgisayarları ile gelmesini rica ederiz. Buradan kayıt olan velilere daha sonra email ile hatırlatma ve detaylı bilgiler iletilecektir. Bu kayıt sayfası sadece izlemeye gelecek veliler için hazırlanmıştır, çocuklar için aşağıdaki notu okuyunuz.

Önemli: Coderdojo Demo Gününde sunum yapacak her çocuk için linkteki formun doldurulması gereklidir

Henüz kaç kişinin katılacağını bilmediğimizden, her katılımcı çocuk için 2 yetişkin (veli veya yakını) olacak şekilde bir kontenjan planlaması yaptık. İzleyenlerin ayakta kalmaması için bu konuda hassasiyet rica ediyoruz.
Görüşmek üzere!
Coderdojo Türkiye’yi Facebook’ta takip edin ve siz de gönüllülerimiz arasına katılın!

Upcoming Events

There are no upcoming events at this time.